فیلمنامه نویسی یکی از لذت بخش ترین کارها اما سخت ترین مشاغل است زیرا شما باید متنی را به تهیه کننده ها ارایه بدید که آن را حاضر شود که فیلمنامه شما را به فیلم تبدیل کند

باید ماها و شاید سالها وقت بگذارید و داستان خود را مزه مزه کنید و با آن بازی کنید تا به یک فیلمنامه تبدیل شود .

افراد عجول می خواهند یک شبه فیلمنامه نویس شوند و سعی می کنند قوانین اصلی را نادیده بگیرند یا سرسری از اون بگذرند اما اونها نمیدونند که با این کار دارند خودشان را دور می زنند به عبارت دیگر دور میدان دور خودشان دور دور می کنند

تجربه سخت من این بود که همیشه قوانین را نادیده می‌گرفتم و سعی میکردم به داستان بپردازم تا به مطالعه اما حال آنقدر غرق مطالعه شده ام که دلم نمی آید بنویسم و سعی میکنم بیشتر مطالعه کنم

هرچند که حال قوانین را بلد شده ام و می توانم به راحتی داستان بنویسم

برای فیلمنامه نویس شدن

• مطالعه کتابهای فیلمنامه نویسی

سعی کنید کتابهای فیلمنامه نویسی را تهیه کنید و با دقت مطالعه کنید . بارها و بارها مطالعه کنید تا نکات نهفته در داخل متن را پیدا کنید

• فیلمنامه های استاندارد مطالعه کنید

فیلمنامه های خارجی که توسط مجله فیلمنگار هر ماه ترجمه می شود و چاپ می شود را تهیه کنید و مطالعه کنید تا نو نگارش اصولی فیلمنامه را یاد بگیرید

• برای نوشتن عجله نکنید

خیلی از نویسندگان تازه نفس سعی میکنند یک متن بنویسند و در معرض دید دیگران بگذارند که آن را نقد کنند . اما همین کار آنها باعث می شود که انگیزه و ذوق نوشتن فیلمنامه را از دست بدهندزیرا با انتقاد های تند مواجهه می شوند که شاید اصلا تصور نمی کردند . .پس توصیحه جدی میکنم قبل از نوشتن حداقل چندین کتاب بخوانید و حدود شیش ماه الی یک سال ننویسید و بعد آن شروع به نوشتن کنید چرا که شما بعد کلی مطالعه کتابهای فیلمنامه نویسی تازه تازه راه رو می فهمین و میدونید که باید چیکار کنید چی بنویسید و چی ننویسد پس نوشتن را الان رها کنید و فقط مطالعه کنید و وقتی تازه به این نتیجه رسیدید که چی باید بنویسید و شروع به نوشتن کنید

• چند سال طول می کشد که فیلمنامه نویسی شویم

برای فیلمنامه نویس شدن زمان خاصی تعیین نشده یه عده می گویند پنج سال زمان می‌برد تا فیلمنامه نویس شویم یه عده می‌گویند ده سال طول می کشد تا فیلمنامه نویس شویم و گروهی می‌گویند باید همیشه به دنبال یادگرفتن بود .پس زمانی ندارد ولی معمولا اگر کتابهای فیلمنامه نویسی رو مطالعه کنید و دغدغه تون بشه مطالعه و نوشتن و تمرین همون سه الی پنج سال شما در نظر بگیرید

نه

پایان بندی فیلمنامه

چهار عنصر اصلی در فیلمنامه

عنوان فیلمنامه

پایان باز در فیلمنامه

شخصیت در فیلمنامه

زاویه دیده در فیلمنامه

من می خواهم فیلمنامه نویس شوم

فیلمنامه ,مطالعه ,نوشتن ,نویس ,نویسی ,سال ,فیلمنامه نویس ,فیلمنامه نویسی ,کنید و ,مطالعه کنید ,کتابهای فیلمنامه ,کتابهای فیلمنامه نویسی ,مطالعه کتابهای فیلمنامه

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سریال هندی یه گشتی بزنید! موسیقی احساس کره ! مطالب اینترنتی 600d kadbanooshim شبکة یس |Yasintv رسانه و فناوری deltatourism HOMƎLAND MOVIE